Apartamenty Nova Atmosfera

Lokalizacja: Warszawa, Wilanów
Data realizacji: 2016-2018
Powierzchnia: 3532,2 m2

 

 

Fot. Ignacy Matuszewski

Nova Atmosfera Apartments

Location: Warsaw, Wilanów
Project years: 2016-2018
Area: 3532,2 m2

Budynek B4 o nazwie handlowej Nova Atmosfera to jedna z inwestycji Miasteczka Wilanów projektowanych przez biuro MAZM na zlecenie inwestora Acciona Nieruchomości Wilanów. Podstawowym kryterium projektowym była funkcjonalność i świadomość wagi dobrej jakości najbliższej przestrzeni życia człowieka. Odzwierciedlają to mieszkania, ich racjonalny układ, zaplanowane funkcje usługowe w parterze oraz zagospodarowanie terenów zielonych. W budynku znajdują się 134 mieszkania o wielkości od 33 do 141 m2, przy założeniu nie więcej niż 4 mieszkań na piętrach poszczególnych klatek schodowych.

Obiekt wpisuje się w charakter sąsiadującej zabudowy a jednocześnie wyróżnia się pod względem zastosowanych materiałów oraz estetyki. Na elewacji zostały zaproponowane elementy w formie drewnianych ram dające efekt ocieplenia bryły. Charakterystyczny jest ich naprzemienny układ w loggiach oraz konsekwentne, rytmiczne i bardzo geometryczne podziały na elewacji. Duże okna i przeszklenia to kolejny znamienny element dopełniający wyraz architektury. Służy on komfortowi i doznaniom estetycznym u mieszkańców.

Kolejnym czynnikiem sprzyjającym zabudowie wielorodzinnej jest przestronny, zielony dziedziniec. Elementy małej architektury, plac zabaw, miejsca spotkań w formie ławeczek i tradycyjnych stolików do grania w szachy spełniają funkcję integracyjną. Mieszkania na parterze zostały wyposażone w ogródki, mieszkania na ostatniej kondygnacji w przestronne tarasy, a w przypadku reszty kondygnacji są to wygodne balkony i loggie.

Budynek jest udanym przykładem współpracy i wymianie wiedzy inwestora z architektem. Zaowocowało to zrównoważonym projektem łączącym dobrą jakość architektury przy braku wygórowanych kosztów inwestycji. Wymiernym efektem jest duża popularność inwestycji wśród przyszłych użytkowników.

Facebook
Facebook
Pinterest
Pinterest
Instagram